Sevgili okurlarım, yüce Allah, Muhammed suresi ayet 7’de biz kullarına mealen şöyle buyurmaktadır, “Ey iman edenler! Eğer siz Allah’ın dinine yardım ederseniz, Allah’ta size yardım eder ve ayaklarınızı sabit kılar.”

Allah’ın resulü de bir hadislerinde mealen biz ümmetine şöyle buyurmaktadır, “Ellerinizle, dillerinizle ve mallarınızla cihat edin.” (Kaynak: Nesai, Cihad, 48).

Bizler tarih boyunca dini mübini İslam’a gönülden bağlı bir millet olduk. İlahi Kelimetullah yani Allah’ın ismini yüceltme aşkıyla yanıp tutuştuk. Hak ve hakikati, barış ve huzuru, adalet ve iyiliği yeryüzüne hakim kılma gayesinden ayrılmadık.

Sonsuz hamd ve sena olsun ki Cenab-ı Hakkın yardımı zalimin hasmı, mazlumun umudu olan aziz milletimizin daima yanında oldu.

Mümin gönüller, ancak Allah’ın yardımı ne zaman gelecek diye duaya durduğunda. Bilesiniz ki Allah’ın yardımı yakındır. (Kaynak: Bakara suresi 214).

Sevgili okurlarım Cenab-ı Hak, vatanımızın bekası, milletimizin huzuru ve güveni için gecesini gündüzüne katarak mücadele eden sevgili peygamber ocağı kahraman ordumuzun ve emniyet güçlerimizin yardımcısı olsun.

Bütün kötülüklerden ve şerlerden onları korusun ve muhafaza etsin. Amin.

Sevgili okurlarım, Allah’ın resulü bir hadislerinde biz ümmetine mealen şöyle buyurmaktadır. İlim Çin’de dahi olsa git öğren der. Yalova’mızda da imanlı bilgili anne adayları da sayın Mehmet Tatar hocam nezaretinde yetişmektedirler.

Yukarıda yazıda ve yazının altında duran 3 kişiden ortadaki Mehmet Tatar, solundaki Yılmaz Ekşi, gözlüklü olan da benim.