Başkan Temel MHP’li Kadınları Ağırladı Başkan Temel MHP’li Kadınları Ağırladı

1947 yılında kurulan Uluslararası Tiyatro Enstitüsü, 1961 yılında aldığı bir karar ile 27 Mart gününü Dünya Tiyatro Günü olarak kabul etti. Bugün özelinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor ve kutlama mesajları paylaşılıyor. Bu kutlamalara Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer de katılarak, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü için tebrik mesajı yayınladı. 
“En büyük gücü seyirci sağlıyor”
Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer yayınladığı mesajında, "Sanat; özgür ve özgün düşüncelerin, yaratıcılığın, hayal gücünün çeşitli yollarla dışavurumudur. Sanatın en kıymetli alanlarından biri olan tiyatronun ise, dünden bugüne her zaman eğiten, düşündüren, sorgulatan bir yanı olmuş; perdeler daima bu sorumluluk bilinciyle açılmıştır. Karakterlerden dekorlara kadar sahnede bulunan her şey izleyicilerine bir mesaj iletmiş, farklı duygular hissettirmiş; bu yönüyle de tiyatro, insandan insana önemli bir iletişim aracı olmuştur.
Gücünü edebiyattan, müzikten ve sesten alan bu güzide sanat dalında en büyük gücü de izleyici sağlar. Tiyatroya seyirci kalmak yerine tiyatro seyircisi olmak, bu sanata ve sanatçılara en büyük destek demektir.
Bu duygu ve düşüncelerle tiyatronun gelişmesine ve daha geniş kitlelere ulaşmasına katkıda bulunan, tiyatroya gönül veren bütün tiyatro severlerin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor,  sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. Allah’a emanet olun” dedi.

Editör: Arda Yavuz