“Egemenliğin Somut Bir İfadesidir” “Egemenliğin Somut Bir İfadesidir”

Geçtiğimiz yıl Çiftlikköy’deki eski yerinden taşınıp yeni hizmet yerine geçen Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yapım aşaması sırasında Yalova kamuoyunda Hastane’nin bölgesi ve zemini ile ilgili farklı görüşler bildirilmiş ve bu tartışmaların ışığında Hastane, Yalovalıların hizmetine girmişti. Geçtiğimiz hafta içerisinde Hastane’nin olduğu bölgeden korkutucu görüntüler meydana gelmiş, yol kenarındaki kaldırımlarda ve yol üzerinde çöküntüler ortaya çıkmış ve olayın meydana gelmesinden sonra yetkililer acilen önlem alarak çöküntülerin olduğu güzergahı trafiğe kapatmıştı.

yalova-egitim-arastirma-kayma-yarik-tabela-kirilma-incelem-aciklama (3)Geçen zamanın ardından çöküntülerin ve yarıkların olduğu yoldan kötü haberler gelmeye devam ediyor. Yalova Gazetesi, sorunlu bölgeye tekrar gitti ve çöküntünün olduğu yerlerde büyüme, genişleme ve hastanenin tabelasında kırılma olduğu gözledi. Gazetemize son durumla ilgili veren Minibüs esnafı, bölgenin 15 gündür trafiğe kapalı olduğunu, vatandaşlar ile minibüse binilecek nokta arasında sorunlar yaşandığını ve şikayetçi olduklarını söylerken, bir vatandaş ise hastanenin tabelasında kırılan “Araştırma” yazan bölümün hastanenin yapılırken yeteri kadar araştırmadan yapıldığı için kırıldığını söyleyerek durumla ilgili mizahi bir yorumda bulundu.

İncelemeler Tamamlanıyor

Hastane yolunda ortaya çıkan olumsuz durumun ardından yetkililer inceleme başlatmtı. Yapılan incelemeler ve süreç hakkında gazetemize bilgi veren Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, “Durum ortaya çıktıktan sonra gerekli önlemleri alarak yolu trafiğe kapattık. Gerekli incelemeleri yapıyoruz, akademisyenlerden ve ilgili meslek odalarından da uzman görüşler alıyoruz. Süreci tamamlıyoruz ve incelemeler bitmek üzere, konuyla ilgili kamu kurumlarıyla da görüşmelerimiz devam ediyor. Vatandaşlarımızın beklediği açıklamayı da yakında gerçekleştireceğiz ve siz değerli basın mensuplarını da davet edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Foto 1 – Hastanenin ana giriş kapısı üzerinde bulunan “Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi” yazılı tabelanın kırıldığı noktaya dikkat çeken vatandaşlar, “Tabelanın kırıldığı nokta çok manidar, gerekli araştırma yapılmadan yolun yapılmasına dikkat çekmek ister gibi kırılmış.” yorumunda bulunuyorlar.

yalova-egitim-arastirma-kayma-yarik-tabela-kirilma-incelem-aciklama (2)Foto 2 - Yaklaşık iki hafta önce meydana gelen yoldaki bozulmalar büyüyerek, yolda yırtılmalara yol açmış ve çevredeki durak, bankamatik gibi yapıların zarar görmesine sebebiyet vermiş durumda.

yalova-egitim-arastirma-kayma-yarik-tabela-kirilma-incelem-aciklama (4)Foto 3 - Geçtiğimiz hafta yayınladığımız haberden bu yana kaldırımlardaki ayrılmalarda artmalar, kaldırım taşlarındaki bozulmaların arttığı gözleniyor.

yalova-egitim-arastirma-kayma-yarik-tabela-kirilma-incelem-aciklama (5)Foto 4 - Hastanenin ana giriş kapısında meydana gelen bozulma nedeniyle trafiğe kapatılırken, girişte bulunan tabelada kopma meydana geldi, bankamatik yan yatarak kullanılamaz duruma geldi.

yalova-egitim-arastirma-kayma-yarik-tabela-kirilma-incelem-aciklama (6)Foto 5 - Minibüs duraklarının bulunduğu bölgede meydana gelen bozulma, derinleşirken minibüsler güzergahlarına göre iki farklı noktadan hareket ediyorlar.

yalova-egitim-arastirma-kayma-yarik-tabela-kirilma-incelem-aciklama (9)

Foto 6 -  Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi bağlantı yolu yolda meydana gelen bozulmaların ardından yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

yalova-egitim-arastirma-kayma-yarik-tabela-kirilma-incelem-aciklama (8)Foto 7 - Kaldırımlarda meydana gelen bozulmalar nedeniyle vatandaşların dinlenmesi için yerleştirilen banklar devrildi.

Kaynak: Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel