10. Yalova Briç Turnuvası sona erdi

Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Briç İl Temsilciliği’nin organize ettiği 10. Yalova Briç Turnuvası sona erdi. Yalova, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bilecik ve Bursa’dan sporcuların yarıştığı 10. Yalova Briç Turnuvası’nda dereceye giren sporcular ödüllerini Yalova GHSİM Spor Şube Müdürü Mehmet Yörük ile Briç İl Temsilcisi Hasan Hüseyin Çetin’in elinden aldılar.

10. Yalova Briç Turnuvası sona erdi
Öğretmen Evi'nde gerçekleştirilen turnuvaya 27 masada 108 sporcu katılım gösterdi. 2008 yılında Avrupa Şampiyonu olan ve Dünya Şampiyonası’na katılan Senyör Milli Takım oyuncuları Ergün Korkut ve Orhan Ekinci de, İstanbul adına müsabakalarda yer aldı. Müsabakalar Senyör, karışık, bayan ve genç kategorilerinde yapıldı.

Briç’in hem Yalova’da hem de Türkiye’de yaygınlaşmaya başladığını belirten GHSİM Briç İl Temsilcisi Hasan Hüseyin Çetin, “Yalova, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bilecik ve Bursa’dan 108 sporcu, 27 masada mücadele etti. Avrupa Şampiyonu olan ve Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Senyör Milli Takım oyuncuları Ergün Korkut ve Orhan Ekinci de bu organizasyonda yer aldı.

Birbirinden çekişmeli geçen müsabakalar sonrasında dereceye giren sporculara ödülleri, düzenlenen törenle verildi. Son dönemlerde briç sporu yaygınlaşıyor ve bu kapsamda biz de GHSİM Yalova Briç İl Temsilciliği olarak daha çok gençlerin, bu branşa yönelmeleri konusunda çalışmalarımız olacak” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138