Başkan Gürel, Acar Ailesi’ni Ağırladı Başkan Gürel, Acar Ailesi’ni Ağırladı

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine az bir süre kala Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar projelerini kamuoyu ile paylaşmayı sürdürüyor. Bu çerçevede il turizminin lokomotifi durumundaki Termal’de turizmin potansiyeline katkı sunacak bir proje daha kamuoyuna açıklandı. Başkan Acar ilçeye 324 bin 500 metrekare alanda yer alacak olan, “Tabiat Park”ı seçimden hemen sonra kazandıracakları müjdesini verdi.

İlçenin turizminin arttırılması için gereken tüm çalışmaları yaptıklarını ifade eden Acar, “İlçemizin turizm kapasitesinin arttırılmasını son derece önemsiyorum. O nedenle bu yönde de bir proje hazırladık. Tabiat Park adını verdiğimiz bu proje Gökçedere Mahallesi sınırlarından başlayarak, Termal Kaplıcaları Barajını ve Yatakkaya Şelalesini içine alıp Üvezpınar Mahallesi Gola düzlüğünde tamamlanacak. 324 bin 500 metrekare alanda yer alacak olan bu dev proje Bungalovları, tracking yollarını, sosyal yeşil alanları ve bir de teleferiği bünyesinde barındıracak. Biz projenin hayata geçmesi ile birlikte parkın ciddi bir cazibe merkezine dönüşeceğine, yerli ve yabancı bir çok insanı bünyesine çekeceğine inanıyoruz. Bizim tek derdimiz ilçemize kalıcı ve hayırlı hizmetler üretmek. Bu yolda da var gücümüzle ilerlemeyi sürdüreceğiz” dedi.

Yalova Termal Belediye Baskan Sinan Acar Turizm Tabiat Park (2)Yalova Termal Belediye Baskan Sinan Acar Turizm Tabiat Park (1)

Editör: Arda Yavuz