Bu sezon Süper Amatör Kümede şampiyon olduktan sonra Yalovaspor’u Play-Out maçında 2-0 mağlup edip BAL’a yükselen Yeşil Mavili ekibin başarılı kulüp başkanı Yalçın Oruç, Sefa Demir’le yaptığı görüşme sonrasında anlaşma sağladı. Yalovaspor’da şampiyonluk yaşayan Demir, Yeşilovaspor’un Sportif Direktörlüğü’nün yanı sıra İdari İşler Sorumlusu olarak görev yapacak.

Bu anlaşmanın ardından Mavi Yeşilli ekibin önce teknik direktörünü açıklaması ardından transferde bombaları patlatması bekleniyor.

“Sefa Demir Kimdir?”

İlimizin tanınmış spor yöneticileri ve futbol adamları arasında yer alan Sefa Demir 1977 yılında Giresun’un Bulancak ilçesinde doğdu. Bir süre futbol yaşantısını sürdüren başarılı isim 20 yıl profesyonel futbol hakemliği yaparak Yalova’yı temsil etti. Hakemlik kariyerini noktaladıktan sonra 2 yıl hakem gözlemciliği görevini üstlendi. UEFA C Antrenör Belgesi ve UEFA B Antrenör belgelerine sahip olan Sefa Demir, Karadeniz Teknik Üniversitesi Muhasebe Finansman bölümü ve Anadolu Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünü bitirdi. Yalova Çotanaklarspor Kulübü’nün başkanlığını ve antrenörlüğünü yapan Sefa Demir üst üste iki sezon şampiyonluk yaşadı.

Ardından Yalovaspor’da 3 sezon boyunca teknik ekipte yer alırken ayrıca sportif direktör görevini üstlendi. Yeşil Kırmızılı ekipte görev yaptığı dönemde TFF 3. Lige yükselen ekipte de yer aldı. En son olarak Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Yalova Futbol il Temsilcisi olarak atanan Sefa Demir, 2023 yılı başında bu görevinden ayrıldı.

Editör: Rümeysa Şahin