Geçtiğimiz aylar içerisinde Yalova’nın çeşitli bölgelerinde yaşanan kötü hava koşullarının sebep olduğu fırtına birçok yerde maddi zarara sebep olmuş, Yalovalı vatandaşların uğrak yerlerinden bir tanesi olan ve yürüyüş gerçekleştirerek keyifli vakit geçirmek için kullandıkları Batı Sahil Bandı da bu durumdan nasibini almıştı. Fırtınalar ve dalgaların etkisiyle bölgedeki yürüyüş yolunda ciddi bir maddi zarar ortaya çıkmış, özellikle yol kenarlarında çöküntüler ve bozulmalar meydana gelmişti. Yolu kullanan Yalovalı vatandaşlar yetkililerden bölgenin düzeltilmesi için talepte bulunmasına rağmen geçen uzun zamana rağmen herhangi bir çalışmamanın yapılmaması, yağan yağmurlar sonrası ve denizin etkisiyle çamurlaşmanın başlaması, çöküntülerin ve kaldırım taşlarındaki bozulmanın daha da artması, yollarda ve bazı kamelyalarda su birikintilerinin toplanması tepkilerin artmasına neden oldu.

Yaz ayının gelmesine az bir zaman kala yoldaki mevcut durumun daha da kötüye gitmesi, Yalova’ya gelecek yerli ve yabancı turistler konusunda kötü bir tanıtıma neden olabileceği endişe yaratırken, aynı zamanda vatandaşların sağlığını tehlikeye atabilecek riskler barındırdığı için Yalovalılar, yetkililerin duruma acilen müdahale etmesini talep etti. 

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (14)

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (13)

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (11)

İl Müftüsü Yılmaztürk; Kadir Gecesi, Kuran-ı Kerim’in Doğuş Gecesidir İl Müftüsü Yılmaztürk; Kadir Gecesi, Kuran-ı Kerim’in Doğuş Gecesidir

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (12)

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (10)

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (9)

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (8)

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (6)

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (4)

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (5)

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (3)

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (2)

Yalova Bati Sahil Band Yol Yuruyus Cokme Camur Kaldirim (1)

Editör: Arda Yavuz