Mokamp bölgesinin yıllardır gerektiği gibi kullanılmadığını, her seçim döneminde bu bölgeyle ilgili vaatler verilmesine rağmen yerine getirilmediğini kaydeden CHP Adayı Adil Yele, göreve gelmelerinin hemen sonrasında Mokamp’a el atacaklarını kaydetti.

Yalova Ciftlikkoy Belediye Mokamp Kafeler Sokak (4)Bölgedeki ağaçların hiç birine zarar vermeden bir proje gerçekleştirdiklerini kaydeden Yele, “Maalesef Mokamp, gerektiği kadar rantabl kullanılmıyor. Biz bu dönem Mokamp’ı sadece yaz aylarında kullanılan, arada sırada etkinliklerin yapıldığı bir bölge olmaktan çıkartan bir proje geliştirdik. İlk hedefimiz oranın yaz-kış yaşayan bir bölge haline gelmesi” dedi.

Vekil Becan, Grup Başkanvekiline Hayırlı Olsun Dedi Vekil Becan, Grup Başkanvekiline Hayırlı Olsun Dedi

Yalova Ciftlikkoy Belediye Mokamp Kafeler Sokak (5)Mokamp’ta tek katlı, çatısı da kullanılabilen bir sosyal tesisi hayata geçireceklerini ifade eden Adil Yele, şöyle devam etti:

“Bu sosyal tesisi belediyemiz işletecek, halkımız kaliteli ve uygun fiyatlı hizmeti buradan alabilecek. Enfes deniz manzarası eşliğinde hemşehrilerimizin faydalanabileceği bir sosyal tesis planladık. Bunun yanında hemen bu sosyal tesisin arkasında kafeler sokağı konseptiyle şık bir çarşı yapacağız. Burada önemli kafe ve yeme içme markaları yer alacak. Yalova’daki kafeteryalar sokağını geride bırakacak bir konsept hazırladık. Bunun yanında belediyemizin kadın ve gençlik sanat atölyeleri için burada yer ayarlayacağız. Bu sayede bölge sadece yazın değil, kışın da vatandaşlarımızın uğrak yeri haline gelecek”

Yalova Ciftlikkoy Belediye Mokamp Kafeler Sokak (2)CHP Belediye Başkan Adayı Adil Yele, Mokamp’ta daha önce verilen sözlerin tutulmadığını da ifade ederek “Bizim farkımız şu. Biz sadece söz vermiyoruz. Ben proje adamıyım. 30-40 hayali projeler yerine gerçekten ihtiyaç olan, gerçekten Çiftlikköy’e katma değer katacak işleri yapacağız. Mokamp da bunlardan biri” diye konuştu.

Yalova Ciftlikkoy Belediye Mokamp Kafeler Sokak (1)

Editör: Arda Yavuz