Merhaba saygıdeğer okurlarım,

Geçen haftaki yazımda söz konusu olayların geleceğini süzerek, kendimce bazı hatırlatmalar yaparak (görünen köy kılavuz istemez) yetkilileri uyarmaya çalışmış idim.

30 yıl amatör ve profesyonel futbolun içinde oldum. Futbol oynayarak, idarecilik yaparak, Genel Kaptanlık yaparak ve nihayetinde başkanlık yaparak maddi manevi futbolun içinde olduğumu tekrar tekrar siz saygıdeğer okurlarımla paylaşmış idim.

İçindeysen yönetmeyi bileceksin, taraftarsan kulübüne zarar vermeyeceksin, tıpkı Trabzonspor-Fenerbahçe maçında olduğu gibi.

Peki bir taraftar kulübüne zarar geleceğini bile bile, çıkan olayların had safhaya varacağını göre göre bir de üstelik olayların büyümesine katkıda bulunacak taraftar toplamasının ne gibi bir izahı olur, bence şöyle olur.

Bunlar taraftar değildir, bunlar kulüplerini de sevmezler bunlar kendi egolarını tatmin eden, nazari dikkat çekme hastası olan zavallılardır.

Hiçbir yönetim kulübüne zarar gelecek eylemin içinde olmaz, çirkin görüntülere önceden hazırlık, bahse konu zavallıların işidir.

Bunların çoğunun işi gücü yoktur, tüm olayların altında mutlaka bu kişiler vardır. Gelelim Trabzonspor-Fenerbahçe maçında çıkan olayların analizine;

1-Bu kadar su bardağının satılmasına sessiz kalan büfecilerin durumu,

2-Bu sezonun ilk maçında alınan emniyet tedbirlerinin neden bu sefer alınmadığı,

3-Büyük bir travma geçiren orta hakemin birkaç hafta sonra bilinen bu kritik maça neden verildiği,

4-Atılan yabancı maddeler sonrasında soyunma odasına gidip müsabakayı tatil etme mesajı vermek yerine yabancı maddeleri çiçek sanarak futbolculara toplatması,

5-Anonslar sonrası tekrar devam eden yabancı maddelerin futbolcu ve teknik heyetin yaralanmasına sebebiyet vermesi sonucunda müsabakayı tatil etmemesi,

6-Müsabaka sonu Fenerbahçeli futbolcuların orta sahadaki kümelenmesinin özel güvenlik tarafından himaye altına alınmaması,

7-Fenerbahçeli bazı futbolcuların sevinç gösterisini abartmaları, teknik heyet tarafından ikaz edilmemesi.

Türkiye liglerinde birçok şampiyonluk yaşamış, Avrupa’da yenilmez denen takımları yenmiş Trabzonspor kulübünün imajını sarsan fanatiklerin, bundan sonrası genel mana da ele alınmasında, bu fanatiklerle daha doğrusu tüm olayların başlangıcında dahli olan barış düşmanlarını ilk madde içine alınmasını sabırla bekliyorum.

NOT: Puan cetveline göre Avrupa maçlarına katılma şansı büyük bir ihtimal içinde olan Trabzonspor kulübünün endişe içine girmesini beceren fanatiklere de selam olsun.