Sayın Güçlü; şimdi size soruyorum ilk gün yaptığınız açıklamanın arkasında mısınız?

Yalova Belediyesi önceki dönem Başkan Yardımcısı Halit Güleç, geçtiğimiz haftalarda kendisine tahsis edilen araç ile oğlunun kaza yapması sonrasında istifa ettiğini açıklayan Alpan Solmaz’ın halen şirketteki görevine devam ettiğini belirterek, AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü’ye seslendi.

Halit Güleç, AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü’nün ilk gün yaptığı açıklamayı hatırlatarak şunları dile getirdi: “Sayın Güçlü; AKP İl Başkanlığına atandığınız ilk gün ‘Hiçbir pisliğin içinde benim adımı, ismimi görmeyeceksiniz, sizlerin namusu şerefi benim üzerime emanet.’ demiştiniz. Geçtiğimiz haftalarda partinizin meclis üyesinin adı ne yazık ki yaşan üzücü bir kazada gündeme geldi. Şirket tarafından kendisine tahsis edilen aracı (izinli ya da izinsiz) oğluna kullandırarak bir vatandaşımızın hayatını kaybetmesine dolaylı olarak sebebiyet verdi. Burada bir sorumsuzluğun olduğunu ve bu sorumsuzluk nedeniyle bu olayın yaşandığını sizlerde gayet iyi biliyorsunuz.

Bir hafta boyunca kamuoyuna tek bir kelime dahi açıklama yapılmadı. Baskı artınca meclis üyenizin şirketteki görevinden istifa ettiği açıklandı. Hatta yerine gelen isimde. Ancak ne yerine geldiği söylenen isim göreve başladı ne de herhangi biri istifa etti. Yapılan düpe düz insan aklıyla alay etmek. Yalova halkıyla dalga geçmek. İnsanlar sussun diye entrika çevirmek.

Sayın Güçlü; şimdi size soruyorum ilk gün yaptığınız açıklamanın arkasında mısınız? Eğer arkasındaysanız, ne meclis üyenizin ne de belediye yönetiminin gösteremediği dirayeti göstererek sorumlularda hesap sorarsınız. Eğer sormayacaksanız çıkıp o gün yaptığınız açıklamanın çarptırıldığını beyan ederek kendinizi yalanlayın. Yalova halkının şerefi de namusu da canı da bizlere emanet bizler o emanetin hesabını şu an için bu kenti yöneten sizlerin bu sorunluluğu yerine getirene kadar sormaya devam edeceğiz.”